Parashikimi meteorologjik/ Si do të jetë moti për sot, e enjte 3 dhjetor 2020

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Dimri ka trokitur tashmë dhe dita e sotme 3 dhjetor ka sjellë edhe reshjet e para të shiut masivisht në vend.

Dita e enjte parashikohet me mot kryesisht të vranët e intervale të shkurtra me diell.

Reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët do të ketë në pjesën më të madhe të vendit, ndërsa në Veriperëndim e Jugperëndim me intensitet deri mesatar.

Në lartësitë mbi 1300 metra në Veri-Verilindje do të ketë edhe reshje bore, ndërsa në Juglindje në lartësinë mbi 1600 metra.

Era do të fryjë nga kuadrati i Jugut me shpejtësi mesatare 1-8m/s, e cila hera-herës, do të fitoj shpejtësi deri në 18-22m/s, kryesisht përgjatë vijës bregdetare.

Valëzimi në det do të jetë i forcës 5-6 ballë.

Temperaturat parashikohen:

Vendet malore 1°C deri në 9°C

Vendet e ulëta 5°C deri në  17°C

Vendet bregdetare 9°C deri në 17°C

/GazetaReforma.com/

 

 

Shpërndaje
Share.

Komento