Kategoria: Bota

Bota
WAGNER – dështimi i radhës i Rusisë
By

“Wagner” është një grup mercenar që mbështet objektivat ruse në zona konflikti dhe përbën ndër kompanitë ushtarake që përdoren nga Rusia, më të diskutuarat dhe problematiket.…

Bota
Merkel: Kjo është katastrofa e shekullit
By

Kancelarja gjermane Angela Merkel tha se ka arsye për optimizëm në këtë “fazë të vështirë të pandemisë”, por Gjermania duhet të punojë së bashku me BE…

1 2 3 165