Makina ra nga mbikalimi dhe mori flakë, ndërron jetë 17-vjeçari shqiptar në SHBA

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Dy të rinj gjetën vdekjen dhe një i tretë u plagos rëndë, si pasojë e një aksidenti në Rockland County të Oregonit në SHBA.

Makina me të cilën udhëtonin të rinjtë, ra nga mbikalimi dhe u përplas me shinat e trenit, duke marrë flakë.

Sipas autoriteteve, gjatë aksidentit, përveç mjetit tip ‘Porsche’ me të cilin udhëtonin të rinjtë, u përfshi edhe një ‘Volkswagen Jetta’.

Drejtuesi i Volkswagenit ndërkohë nuk u lëndua nga aksidenti.

Në mesin e viktimave ishte edhe shqiptari 17-vjeçar, Altin Nezaj.

Së bashku me të ndërroi jetë 15-vjeçari Saniha Cekic, 15 vjeç, ndërsa drejtuesi i mjetit, 17-vjeçari, Aisha Radoncic, u dërgua në spital me plagë serioze.

Si pasojë e aksidentit, autoritetet kanë rrethuar zonën dhe qarkullimi i mjeteve është bllokuar nga të dy krahët.

Artikullin origjinal mund ta lexoni këtu.

Shpërndaje
Share.

Komento