I nguli 11 herë thikën se nuk pranoi ta takonte, moldavja e masakruar nga shqiptari ndërron jetë në spital

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Moldavja e cila u godit 11 herë me thikë nga shqiptari, Roland Bushi ka ndërruar jetë. Ajo iu nënshtrua 6 ndërhyrjeve kirurgjikale, por ndërroi jetë në Agoni pas 45 ditësh, shkruan “Ilmattino”.

Ngjarja u regjistrua më 3 shtator në oborrin e shtëpisë së Aliona Oleinic.

Kjo e fundit iu nënshtrua dy ndërhyrjeve delikate dhe të gjata në spitalin e Chietit, por nuk ia doli të qëndronte në jetë.

E gjithë skena makabre u regjistrua në sy të nënës dhe motrës së saj.

Shqiptari, i cili punonte murator ndërkohë ndodhet në burgun e Chietit.

Ai e pranoi vrasjen, por tha se nuk ishte ky qëllimi i tij, pasi donte vetëm të fliste me moldaven.

Kjo e fundit kishte refuzuar t’i përgjigjej thirrjeve në telefon të 27-vjeçarit, për këtë aryse shqiptari i shkoi në shtëpi për t’u sqaruar.

I riu u përball sërish me refuzimin e Alionës dhe për këtë arsye, u fut brenda në oborr dhe e vrau.

Shpërndaje
Share.

Komento