Hidhet shorti i CHAMPIONS, Uzuni kundër Messit dhe Ronaldos, ja grupet e tjera…

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Është hedhur mbrëmjen e sotme në Nion të Zvicrës, shorti Ligës së Kampioneve, kur 32 skuadrat mësuan undërshtarët me të cilët do të përballen në grupet përkatëse.

Ndërkohë lojtarit të kombëtares tonë Myrto Uzunit, i është plotësuar dëshira të ketë Ronaldon në grup dhe ka gjetur edhe Messin, pasi Ferencvaros do të jetë në një grup me Barcelonën dhe Juventusin.

Një nga grupet më interesante është ai D, ndryshe grupi i spektaklit. Liverpool, Ajax dhe Atalanta shquhen për futbollin spektakolar dhe do të përballen mes tyre. Plotësohet katërshja e këtij grupi me danezët e Midtjylland.

Bayern Munich, kampion në fuqi, përballet me Atletico Madrid. Salzburg dhe Lokomotiv Moscow janë gjithashtu pjesë e grupit A. Në grupin B spikasin Interi dhe Real Madrid, së bashku me Shakhtar Donetsk dhe Borussia M’Glagbah.

Manchester City ëshët favorit absolut në grupi C, kurse grupi më i balancuar është E me Sevilla, Chelsea, Krasnodar, Rennes. Lazio e Strakoshës është pozicionuar në grupin F, me Zenit, Dortmund dhe Club Brugge. PSG-United është sfida tjetër interesante, që do të zhvillohet në grupin H.

REZULTATET E SHORTIT:
Grupi A:
Bayern Munich, Atletico Madrid, Salzburg, Lokomotiv Moscow 
Grupi B:
Real Madrid, Shakhtar Donetsk, Inter, B. M’Glagbah
Grupi C:
Porto, Manchester City, Olympiacos, Marseille
Grupi D:
Liverpool, Ajax, Atalanta, Midtjylland
Grupi E: Sevilla, Chelsea, Krasnodar, Rennes
Grupi F:
Zenit, Dortmund, Lazio, Club Brugge
Grupi G:
Juventus, Barcelona, Dynamo Kiev, Ferencvaros
Grupi H:
PSG, Manchester United, RB Leipzig, Istanbul Basaksehir

Shpërndaje
Share.

Komento