Zgjidhet kreu i ri Prezencës së OSBE në Tiranë, ja kush e zëvendëson ambasadorin që i ‘ngriti gishtin’ shqiptarëve

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Mesazhi i përfaqësisë italiane në OSBE,  ka bërë me dije se shefi i ri i sapoemëruar i OSBE-së në Shqipëri, është emëruar Vincenzo Del Monaco.

Lajmi është bërë i ditur përmes një postimi në Tëitter. Del Monaco zëvendëson kështu ambasadorin Bernard Borchardt,  i njohur edhe për gjestin e tij me gishtin e mesit ndaj protestuesve të Astirit.

“Flamuri i Italisë ju uron suksesin më të mirë në sfidën tuaj të re, për të mirën e agjendës së reformave të qeverisë shqiptare dhe popullit shqiptar”, thuhet në mesazhin e përfaqësisë italiane në OSBE-së. Kujtojmë se kreu i OSBE në Tiranë, ambasadori Bernd Borchardt, u largua nga vendi ynë pas mandatit 4 vjeçar.

 

Shpërndaje
Share.

Komento