Tentoi të rrëmbente 4-vjeçaren nga duart e nënës, jepet vendimi për 18-vjeçarin në Korçë

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Një ngjarje aspak e zakontë ndodhi tre ditë më parë në qytetin e Korçës.

Një 18-vjeçar tentoi t’i rrëmbente nga duart vajzën e saj 4-vjeçare një nëne.

Në ndihmë të nënës së re i kanë ardhur disa banorë të lagjes, ku një djalë e ka ndjekur me vrap 18-vjeçarin për të shpëtuar vajzën e mitur.

Banorët e lagjes u shprehën më mbrapa se 18-vjeçari njihej nga të gjithë që vuante nga probleme të shëndetit mendor.

Arrestimi i autorit të ngjarjes u bë nga policia, ku ditën e sotme në Korçë është zhvilluar edhe seanca gjyqësore ndaj tij.

Gjykata ka vendosur shtrim të detyrueshëm në një spital psikiatrik për të pandehurin.

Ngjarja e rëndë ndodhi rreth orës 22:00 të mbrëmjes së të shtunës, ku 18-vjeçari tentoi t’i rrëmbejë nënës vajzën 4-vjeçare.

Ka qenë një djalë ai i cili e ka ndjekur autorin dhe pak metra më tej ka arritur ta ndalojë duke i marrë vajzën.

Shpërndaje
Share.

Komento