“Rama, pjesë e një strukture shumë më të lartë seç mendohet”, Elisa Spiropali debaton me Çanin për kryeministrin

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali ka qenë e ftuar në “Zonë e Lirë”, ku ka folur rreth aktulitetit politik.

Ministrja bëri një deklaratë paska të çuditshme rreth OFL, teksa u përfshi në një debat me Çanin, i cili tha se Operacioni Ndërkombëtar i Monitorimit është një ndër gjërat më të turpshme që është bërë.

Por ndryshe mendon Spiropali, e cila është shprehur se ky është konspiracion pasi qeveria nuk ka lidhje me sistemin e drejtësisë.

Pjesë nga debati

Elisa Spiropali: Je dakord me KLP dhe KLGJ?

Arjan Curi: Po.

Arian Çani: Po pse je dakord me KLP dhe KLGJ?

Arjan Curi: Po se e kanë këta mo.

Elisa Spiropali: Pse e kemi ne mo Çani?

Arian Çani: Mua nuk më bind dot. Unë them që Rama është treguar aq i zoti… ti nuk i pranon që i ka të gjitha Elisa.

Elisa Spiropali: Ore zotëri me sistemin e drejtësisë nuk kemi lidhje. Është monitoruar nga fillimi me partnerët tanë. Ju e dini që futëm në Kushtetutë ne një operacion monitorimi të ndërkombëtarëve?

Arian Çani: Që është gjëja më e tmerrshme dhe më e turpshme që kemi bërë.

Elisa Spiropali: Mendoni ju?

Arian Çani: Jo unë jam i bindur për këtë. Ç’a ky vend është pa brekë…

Elisa Spiropali: Pra ti thua që i ka Rama, nga ana tjetër thua i paskan ndërkombëtarët. Tani kush i paska, Rama apo ndërkombëtarët?

Arian Çani: Rama ç’a është… Ne e kemi thënë në këtë studio. Ti kujton se tallem. Po flet seriozisht tani. Mos të duket Rama lojtar lokal.

Elisa Spiropali: Rama është lojtar kombëtar ndërkombëtar. Si ta dojë puna është.

Arian Çani: Rama është pjesë e një strukture shumë më lart seç mendojnë disa. Që do të thotë kur thua ONM nuk më ke thënë asgjë, Rama me të vetët.

Elisa Spiropali: Mungon Kastriot Myftaraj këtu.

Arian Çani: Nuk është konspiracion fare.

Elisa Spiropali: Fakti që Rama ka ndikim në politikën ndërkombëtare do të thotë që ka faj?

Arian Çani: Në vende si Shqipëria, kur themi Amerika kemi thënë Sorosi.

Shpërndaje
Share.

Komento