Për të gjithë ju që keni bërë plane: Ja si do të jetë moti për festat e fundvitit

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Tashmë të gjithë kemi nisur të mendojmë se ku do t’i kalojmë Krishtlindjet dhe ditët e para të vitit të ri. Dhe fatmirësisht mund të bëni plane pa problem gjatë kësaj jave.

Sipas “Meteoalb”, vranësira dhe reshje të pakta shiu e dëbore dominojnë në të gjithë territorin sot gjatë ditës dhe deri mëngjesin e ditës së nesërme. Duke filluar që nga pasditja e së martës dhe deri në fund të javës moti do te jetë i kthjellët por i ftohtë.

Në 25 dhjetor zonat malore do të jenë të mbuluara nga dëbora, ndërsa në zonat e ulëta moti do të jetë i paqëndrueshëm.

Dita e diel do të sjellë fundin e reshjeve të shiut, apo dëborës në zonat malore, ndërsa nga e marta e javës tjetër do të kemi sërish reshje dhe ulje të temperaturave.

Shpërndaje
Share.

Komento