Ndër më aktivët në protestë, arrestohen dy banorë të Astirit

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Policia ka arrestuar mëngjesin e sotëm, dy prej personave më aktiv të protestave në zonën e Astirit.

Sipas “Faxweb, të arrestuarit janë Ilir Katiraj dhe Gramoz Shehu.

Ndërkohë në komisariat është shoqëruar edhe Skënder Doda, pronari i lokalit ku ndodheshin dy banorët.

Mësohet se Gramozi ka qenë duke pirë kafen e mëngjesit dhe do të ikte në punë.

Ndërsa Ilir Katiraj është personi që qëlloi Ramën me këpucë te spitali i Traumës.

Banorët bëjnë me dije se do të fillojnë protestat për një orë.

Ato çdo pasdite, bllokojnë rrugën në shenjë proteste, kundër prishjes së shtëpive të tyre.

Mirëpo ditën e djeshme, ndryshimet e fundit në kodin penal hynë në fuqi  dhe bllokimi i rrugës përbën vepër penale, që dënohet nga gjobë deri në burgim.

Shpërndaje
Share.

Komento