- Reklamë -spot_img
8.5 C
Tirana
Faqja kryesoreRajoni - BotaBotaHumb jetën aktori i njohur nga komplikimet e Covid-19

Humb jetën aktori i njohur nga komplikimet e Covid-19

- Reklamë -spot_img

Bota e artit është në zi, pasi aktori i njohur është ndarë nga jeta.

Brad Johnson, aktori i cili u shfaq në “Melrose Place” dhe në filmin e Steven Spielberg “Alëays”, ka vdekur. Ai ishte 62 vjeçar.

Johnson vdiq nga komplikimet e COVID-19 në Fort Worth, Teksas. Përfaqësuesja e tij, Linda McAlister, konfirmoi lajmin për vdekjen e tij për “Hollyëood Reporter” .

“Edhe pse ai shkoi shumë herët, ai e jetoi jetën në maksimum dhe i mësoi fëmijët e tij të bënin të njëjtën gjë,” tha familja e tij në një deklaratë.

“Bradit i pëlqente shumë përmirësimi i tokës, në një mënyrë që ruante dhe respektonte bukurinë e saj natyrore,” vazhdoi deklarata. “Ai ndihej gjithmonë si në shtëpinë e tij jashtë dhe pasioni i tij për tokën e bëri të dukshme këtë. Aq sa e donte kaubojin, gjuetinë dhe tokën, Brad nuk donte asgjë më shumë se sa familjen e tij”.

Familjarët e kujtuan gjithashtu si “një rilindas të vërtetë” në nekrologjinë kushtuar yllit të telenovelës. Johnson ka lënë pas gruan e tij prej 35 vjetësh, Laurie, djalin e tij të madh, Shane, vajzat e tij Bellamy, Rachel, Eliana, Eden, Rebekah, Annabeth dhe djalin e tij më të vogël, William.

Ai gjithashtu fitoi famë si një model Calvin Klein përpara se të hynte në Hollyëood dhe luajti në disa reklama cigaresh si një burrë Marlboro. Në vitin 1989, ai tërhoqi vëmendjen e regjisorit Spielberg dhe luajti në dramën e tij romantike fantazi “Alëays” së bashku me Holly Hunter dhe Richard Dreyfuss.  Në dramën hit të viteve ’90 të Fox-it “Melrose Place”, Johnson shënoi një rol ikonik të përsëritur si Dr. Dominick O’Malley.

Johnson lindi në tetor 1959 në Tucson, Arizona, nga një baba stërvitës kuajsh dhe kishte një pasion për botën e jashtme. Meritat e tjera që Johnson kishte për emrin e tij përfshijnë “Soldier of Fortune, Inc.”, “Riverëorld”, “CSI”, “Dallas”, “The Birds II: Land’s End” dhe “Rough Riders”.

- Reklamë -spot_img

Duhet lexuar

- Reklamë -spot_img

Artikuj te ngjashëm

- Reklamë -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutem shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj

Shkarko Snapfood dhe fito 10% ulje në porosinë e parë