Gazi rrjedh nga bombola dhe shpërthen në flakë, plagoset e moshuara në Durrës

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Një banesë në Durrës është përfshirë nga flakët pak momente më parë.

Ngjarja është regjistruar në lagjen nr.14 të qytetit.

Mësohet se gazi i rrjedhur nga një bombol, është shkaktar i flakëve.

Si pasojë e shpërthimit ndërkohë, ka mbetur e plagosur në 83-vjeçare me iniciale S.S.

Kjo e fundit është dërguar menjëherë në spital, për të marrë ndihmën e nevojshme mjekësore.

Në vendngjarje ndërkohë ka shkuar grupi hetimor dhe po punon për zbardhjen e rrethanave.

Ky është rasti i dytë brenda ditës së sotme, pasi edhe në Lushnje u plagosën një çift të moshuarish, si pasojë e shpërthimit të një bombole gazi.

Shpërndaje
Share.

Komento