Fotoja me Ardian Çapjan, flet Rama: “Asnjë pishman, e bëja edhe 100 herë të tjera”

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Edi Rama ka qenë mbrëmjen e sotme i ftuar në “Opinion”, ku pas sqarimit të së vërtetës lidhur me makinën “Lincoln”, u vu përballë fotos me Ardian Capjan.

Kjo foto, e shkrepur disa vite më parë, u publikua pak ditë më parë nga gazetari Artan Hoxha, pasi OFL i dërgoi Capjas formularin për justifikimin e pasurisë.

Gjatë debatit Klodiana Lala dhe Artan Hoxha e pyetën Ramën si ka mundësi që shkon në hotelin e Çapjas, i cili ka qenë shenjestër i dy atentateve, kurse Rama u shpreh se nuk është penduar aspak për foton.

Kryeministri Edi Rama tha se “Zotëria me zonjën më thanë a mund të bëjmë një foto tek hoteli dhe i thashë po patjeter. Kam qenë disa here në hotelin e tyre në Elbasan se ka sallë për evente dhe konferenca. Nuk isha i informuar për të shkuarën e tij”.

Ndërsa, më tej shtoi se nuk e ka problem për sigurinë e tij. “Unë nuk kam asnjë pishman e bëj edhe 100 herë të tjera. Unë kam parë aq shumë banjo, skuta nuk pyes fare… asnjë problem nuk kam dhe takoj këdo dhe kurdo, pavarësisht masave të Gardës”, shtoi ai.

Pjesa nga biseda

Rama: Është një ambjent një holl hoteli ku unë isha duke hyrë ose duke dalë dhe nuk e mbaj mend. Më erdhën këta persona dhe më kërkuan foto. Kam shumë foto. Nuk kam vetëm këtë. Kam dhe një tjetër me ta, që ata e kanë varur në mur. Sepse kam qenë shumë herë në hotelin e tyre për kofnerenca. Çfarë tregon kjo gjë tani

Fevziu: Si çfarë tregon ai është në subjekt nën hetim

Lala: Zoti Rama ju keni të gjitha strukturat në ndihmën tuaj…ju lutem kur unë pyes ju do të heshtin. A ishit ju i imformuar që kjo pronë I përket një personi që drejton banë dhe urdhëron vrasje

Rama: Nuk isha i informuar dhe nuk kam asnjë problem me këtë foto

Lala: Kur e more vesh a u ndjeve i rrezikuar?

Hoxha: Më lini ta tregoj pse e publikova

Rama: Zonjë ne mund të bëjmë edhe nëj foto bashkë por kjo gjë nuk tregon që jemi në një shoqëri bashkë. Unë jam këtu me shopërinë e Fevziut dhe ai ka shoqërinë e tij. Nuk jam shoqëruar më ta…

Lala: Zotëria akuzohet se laun në botën e krimit

Rama: Kishte hall mos më vrisnin tek hoteli  

Lala: Ju keni çuar një formular me atë vajzën simpatike me syze

Rama: Ti po më intimidon mua me nivelin eu lët të komunikimit…ç’është kjo shprehje

Lala: Nuk më intimidon mua, ju lutem më dëgjoni. Ky zotëria duhet t ëishte pas hekurave të ishin zbardhur atentatet dhe të kishte një përgjigje për të gjithë të vrarët. Po e trajtoni OFL-në si një gjë që kushedi ç’po bëhet

Rama: Ti qenke tap-top

Fevziu: Klodi kape me gjë konkrete, jo me opinione se të mabn tërë natë

Rama: E para njëherë…mëso  që mëso je e fushë dhe prenton të flasëh për ligje

Lala: Nuk pretendoj kam shkollimin përkatës

Rama: E di sa kam pasur unë me shkollë…e sa kam parë unë. Isha në njëherë në restorant….

Lala: E ka strategji…

Rama: Po çfarë strategjie…unë qaghesha nga Marku po ku e ke Mark Markun???

Ardian Çapja është koka e fisit të njohur e të skeduar për një sërë ngjarjes kriminale në qytetin e Elbasanit.

Ndaj të cilit janë bërë dy atentate: një në dhjetor të 2017 dhe tjetrit në gusht të 2018.

Shpërndaje
Share.

Komento