“Do flas se s’bën”/ Gjinkuri nuk i dha fjalën, Gjuzi nervozohet dhe braktis Komisionin e Reformës Zgjedhore

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

 Mbledhja e sotme e Komisionit të Reformës Zgjedhore ka nisur me debate të forta.

Protagonistë janë bërë kreu i Komisionit, Damian Gjiknuri dhe deputeti Kujtim Gjuzi.

Gjithçka nisi pasi Rudina Hajdari i dha fjalën përfaqësuesve të shoqërisë civile.

Në këtë moment ndërhyri Gjuzi dhe kërkoi të marrë fjalën.

Ndërhyrja nuk është pranuar dhe kaq ka mjaftuar, që Gjuzi të nervozohet.

Ky i fundit deklaroi se nuk e njeh Komisionin dhe doli jashtë.

Debati:

Hajdari: Fjalën e ka Shoqëria Civile

Gjuzi: Do flas unë

Gjiknuri: Nuk mund të flasësh ti, e ka radhën Shoqëria Civile

Gjuzi: Nuk mund të kontrollosh ti, do flas se s’bën

Gjiknuri: Nuk je anëtar ti, ca procedure thua

Gjuzi: Procedura këtu do vijë se s’bën, se janë 44 parti që kanë sjellë draftin dhe e mbani dy vjet aty

Gjiknuri: Nuk mund të marrësh fjalën

Gjuzi: Unë nuk e njoh këtë komision me bashkëkryetar Damian Gjiknurin nuk e njoh 0mer dosjen, ngrihet nga vendi dhe del)

Gjiknuri: Ik dil jashtë. Ik je në konflikt me logjikën, të lutem tani, vazhdo tani,  hajde

Gjuzi: Më thua mua nuk je anëtar ti.

Gjithashtu në nisje të mbledhjes, Gjiknuri tha se është në pritje të propozimeve nga opozita jashtë parlamentit.

Edhe bashkëdrejtuesja e Komisionit, Rudina Hajdari, deklaroi se do të merret mendimi i të gjithë aktorëve politikë, edhe atyre jashtë parlamentit.

Shpërndaje
Share.

Komento