Banorët e Astirit në protestë: “Rama, do të japim litar të varësh veten”

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Nisi edhe sot protesta e banorëve të Astirit, të cilët kundërshtojnë ndërtimin e projektit të “Unazës së Madhe”, prej të cilës do të shemben banesat e tyre.

Në ditën e 76-të protestës, banorët kanë bllokuar rrugën kryesore, ndërsa me thirrje kërkojnë anulim të projektit dhe largim të kryeministrit, Edi Rama.

“A e patë sot me studentët, kur një vajzë i doli kundër dhe e përzuri nga salla. Kush është ky kryeministër që përzë nga salla, ku e gjen të drejtën. Ka ardhur ora për të tërhequr zvarrë në bulevard, siç tërhoqëm Enver Hoxhën. Edi Rama, erdhi ora, ik nga Shqipëria. Tani do të japim litarë të varësh veten. ashtu do fshihesh edhe ti te bunkeri i Surrelit. Do vijë dita do të tërheqim zvarrë Edi Rama. Ke 76 ditë që na ke shkatërruar jetën. Unaza e bashkuar ka për të fituar”, u shpreh një nga banorët.

Të  pranishëm në protestë në mbështetje të banorëve, ishin edhe deputetët e opozitës.

Burimi: Balkanweb

Shpërndaje
Share.

Komento