Arrestohet shqiptari në Gjermani pasi u kap me 18 kg kokainë. I penduar para policisë: “Gabimi më i madh i jetës”

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Një shqiptar është arrestuar në Bon të Gjermanisë.

Ai  u dënua me 6 vite e gjysmë burg, pasi u kap me 18 kilogramë kokainë.

37-vjeçari u kap në flagrancë teksa udhëtonte nga Amsterdami në Itali.

Ndonëse rezultoi pozitiv ndaj testit të drogës, policia nuk arrinte të gjente lëndën narkotike.

Me ndërhyrjen e qenit të anti-drogës u sekuestrua 18 kilogramë kokainë e fshehur në vende të ndryshme të makinës.

Gjithashtu, në makinë u gjetën edhe 2 mijë euro.

Shqiptari ishte me profesion jurist dhe u shpreh se kishte borxhe të mëdha prandaj u bë korrier droge.

“Ky ishte gabimi më i madh i jetës sime,” tha 37-vjeçari për policinë.

 

 

Shpërndaje
Share.

Komento