Aksident i rëndë në Memaliaj, humbin jetën dy persona

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Një aksident i rëndë është regjistruar mesditën e sotme në aksin Memaliaj-Krahës.

Si pasojë e përplasjes kanë humbur jetën dy persona.

Mësohet se viktimat janë dy mësues në Krahës.

Ata po ktheheshin nga puna, kur makina e tyre është përmbysur në një kanal.

Policia ka shkuar me urgjencë në vendngjarje dhe ka nisur punën për zbardhjen e rrethanave të aksidentit.

Memaliaj/ Informacion paraprak

Në rrugën nacionale Memaliaj-Krahës, në vendin e quajtur “Mogila”, një automjet tip Benz ka dale nga rruga dhe është përmbysur.

Si pasojë kanë humbur jetën drejtuesi i mjetit dhe pasagjeri që ndodhej në mjet.

Në vendngjarje shkoi grupi hetimor dhe po punon për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit.

Shpërndaje
Share.

Komento