Aksident Fushë-Krujë-Tiranë/ Humb jetën këmbësori

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Mëngjesin e sotëm ka ndodhur një aksident në aksin Fushë-Krujë-Tiranë në afërsi të fshatit Arameras.

Si pasojë e të aksidentit ka mbetur i vdekur një këmbësor.

Policia bën me dije se një automjet tip “Benz” me targa të Tiranës ka përplasur një këmbësor, rreth 50 vjeç, i cili nuk është identifikuar ende.

Si pasojë e përplasjes së fortë, këmbësori ka gjetur vdekjen e menjëhershme. Trupi i pajetë i viktimës është dërguar në morgun e Tiranës, ndërsa shoferi i mjetit është shoqëruar nga policia.

Vendi ku ndodhi aksidenti është një pikë e nxehtë e qarkullimit dhe vendburim aksidentesh pasi në një rreze prej 500 metrash kanë humbur jetën mbi 10 persona gjatë dy viteve të fundit dhe janë plagosur mbi 20 të tjerë.

Shpërndaje
Share.

Komento