Zjarr në Orikum, rrezikojnë disa banesa dhe lokale

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Në Orikum një zjarr masiv ka përfshirë një sipërfaqe me shkurre dhe kullota.

Flakët favorizohen edhe nga era, ndërkohë që zjarri rrezikon disa banesa dhe lokale që ndodhen pranë vatrës.

Banorët e zonës po ndihmohen edhe nga punonjësit e zjarrfikëses për të shuar flakët.

Aktualisht janë dy zjarrfikëse në vendin e ngjarjes.

Shpërndaje
Share.

Komento