Zbulohet sasia, ngarkesa marramendëse e drogës në Turqi: 13 persona në pranga

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Në aksionin e ujërave ndërkombëtare në Detin Mesdhe, janë zbuluar 5 ton drogë e llojit marijuanë, ndërsa 13 persona kanë përfunduar në pranga në Turqi.

Ky operacion u zhvillua në bashkëpunim mes policisë turke, xhandarmërisë dhe rojeve bregdetare.

Mediat turke theksojnë se rreth 230 persona të sigurisë  kontrolluan anijen.

Një total prej 13 të dyshuarish, duke përfshirë gjashtë anëtarë të ekuipazhit u ndaluan në të gjithë Turqinë gjatë operacionit të përbashkët për akuzat e trafikut të drogës.

Operacioni i koduar “Bashkimi” çoi në zbulimin e sasisë së madhe të drogës.

Shpërndaje
Share.

Komento