Vrasja e 30-vjeçarit në Pukë, pranga autorit (Emri)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Policia ka arrestuar autorin e  vrasjes së 30-vjeçarit Petrit Biba në Pukë.

Kujtojmë se ngjarja ka ndodhur më 8 shkurt 2019.

Nga strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Shkodër në bashkëpunim me forcat e Komisariatit të Policisë Pukë u bë ndalimi i shtetasit Enderis Doda, 25 vjeç, banues në Tiranë.

Vvrasja ka ndodhur nga pakujdesia. Dy të rinjtë, viktima dhe autori të dy nga Mirdita ishin punonjës në HEC-in e Vrrithit, ndërsa armën që mbanin e kishin pa leje.

Pas krimit, 25-vjeçari u largua nga vendngjarja. Ndërsa i riu Biba pas plagëve të marra u dërgua me urgjencë në spitalin e Shkodrës, por nuk mundi t’u mbijetonte plagëve.

Materialet iu referuan Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës Parë Pukë për veprime të mëtejshme.

Shpërndaje
Share.

Komento