U tha se ishte ndaluar nga policia, pedagogu Zylyftar Bregu: Nuk është e vërtetë

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Pedagogu i gazetarisë Zylyftar Bregu u përfol se ishte shoqëruar nga policia ditën e sotme së bashku me anëtaren e AMA-s Suela Mustën.

Pedagogu Bregu është shprehur për “Faxweb” se në këtë histori nuk ka asnjë të vërtetë. Ai madje ka thënë se nuk ndodhet në Shqipëri, por është në Maqedoni duke kryer një provim me studentët, pasi jep mësim edhe në Tetovë.

“Jo, jo as nuk kam dijeni për këtë! Jam në universitetin e Tetovës duke kryer provimin me studentët”, shprehet Bregu.

Derimë tani mbetet e konfirmuar shoqërimi i antëtares së AMA-s Suela Musta, e cila dyshohet se të ketë ndikuar në dhënien e një license kabllori për fisin Capja. Gjithashtu duhet thënë se nga policia nuk ka asnjë reagim në lidhje me operacionin që është zhvilluar mëngjesin e sotëm në Elbasan, por që ende po vazhdon.

Forcat RENEA kanë bllokuar të gjithë hapësirën ku ndodhet resorti në pronësi të familjes Çapja dhe e kanë rrethuar atë që prej orëve të para të mëngjesit të sotëm, në Elbasan.

Derimë tani janë shoqëruar rreth 50 persona, 9 prej të cilëve u është prerë urdhërarresti. Mes personave të arrestuar është dhe Florenc Çapja, i akuzuar për pengmarrje dhe vrasje.

Shpërndaje
Share.

Komento