U plagos pas shkëmbimit të zjarrit me RENEA-n, i rrezikshmi i Vlorës transportohet në burgun e sigurisë së lartë në Tiranë

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Forcat RENEA kanë sjellë në burgun e sigurisë së lartë në Tiranë, , 47-vjeçarin, Xhevahir Jonuzi.

Ky i fundit mbeti i plagosur në këmbë ditën e sotme, pas shkëmbimit të zjarrit me RENEA-n.

Jonuzi do të vijojë të mjekohet në spitalin e këtij burgu. Xhevahir Jonuzi ishte dënuar me 25 vite burg për vrasjen e dy personave në vitin 1999.

Pas një konflikti Jonuzi në bashkëpunim me një person tjetër kanë vrarë Shezai Belajn dhe Shkëlqim Gurhanajn.

Për shkak të rrezikshmërisë së lartë, RENEA rrethoi shtëpinë e tij në fshatin Hoshtimë.

Pasi 47-vjeçari nuk iu përgjigj thirrjes së RENEA-s për t’u dorëzuar dhe u neutralizua, duke e plagosur në këmbë.

Ndaj tij kishte edhe një masë arresti me burg, për shitje dhe prodhim narkotikësh.

Shpërndaje
Share.

Komento