U helmua me Novichok, kritiku i Putinit publikon foton e parë nga spitali

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Lideri opozitar dhe kritiku kryesor i Putin, Alexei Navalny, ka publikuar foton e parë të tij në spital që pas helmimit me Novichok nga shërbimi sekret rus.

Me anë të një postimi në rrjetin social Instagram, Navalny ka publikuar një foto nga spitali me një mbishkrim ironizues, ku shkruan se tashmë mund të marri frymë vet dhe se procesin e frymëmarrjes artificiale ia rekomandonte shumëm njerëzve pasi është nënvlerësuar shumë si proces.

Në foto Navalny shihet në praninë e familjes së tij në shtratin e spitalit gjerman në Berlin.

Kujtojmë se Navalny u helmua teksa po udhëtonte me avion nga një qytet rus në Siberi drejt Moskës. Pasi u ndje keq, avioni bëri ulje të detyruar dhe më pas Navalny u transportua drejt Berlinit për mjekim të specializuar.

Postimi i Navalnyt:

Përshëndetje, jam Navalny. Më mungoni!  Unë ende nuk mund të bëj asgjë, por dje isha në gjendje të merrja frymë vetë gjatë gjithë ditës. Me vetë forcat e mia. Nuk kam përdorur asnjë ndihmë të jashtme, madje as valvulën më të thjeshtë që vendoset ne fyt. Më pëlqeu shumë. Një proces mahnitës, i nënvlerësuar nga shumë.  E rekomandoj.

Shpërndaje
Share.

Komento