Lëkundje të tjera tërmeti në veri të vendit, ja epiqendra dhe magnituda

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit ka bërë me dije se një tërmet ka rënë në Veri të vendit ditën e sotme.

Mësohet se epiqendra është 11 km nga qyteti i Lezhës dhe 6 km në veri të Rubikut.

Ndërkohë lëkundjet janë ndjerë në orën 13:35 ndërsa magnituda është 3.1 e shkallës Rihter. Kujtojmë se dhe të dielën një tjetër lëkundje e fortë tërmeti shkundi Lezhën. Nga lëkundjet e ditës së sotme nuk raportohet për dëme.

 

 

Shpërndaje
Share.

Komento