Thuhet se u zhvendos te rezidencat në ‘Long Hill’ pas tërmetit, Çani lexon ‘live’ mesazhin e Bashës gjatë emisionit

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Mbrëmjen e djeshme gjatë emisionit ‘Zonë e Lirë’ u prek edhe çështja e shtëpisë, ku thuhet se është zhvendosur kreu i PD, Lulzim Basha.

Prej ditësh në media po qarkullon lajmi, se Basha po qëndron në rezidencat luksoze të ‘Long Hill’, të ndërtuara nga Gon Papuli.

Basha i ka dërguar një mesazh moderatorit Arjan Çani, duke mohuar akuzat, shkruan ‘Newsbomb’.

Gjithashtu kreu i demokratëve iu drejtua Çanit, duke shkruar se mund ta verifikonte informacionin, para se të bëhej pjesë e gënjeshtrës ndaj tij.

“Çani nuk po të ndjek, por më thanë që paske rënë në llumin e gënjeshtrave të qeverisë. Banesa nuk është e Papulit, nuk kam lidhje me të dhe as me ndonjë oligark tjetër. Përkundrazi do të vazhdoj luftën tim kundër time tyre. Ti si gazetar e kishe të lehtë ta verifikoje para se të bëheshe pjesë e gënjeshtrës kundër meje dhe familjes time”, thuhej në mesazhin e Bashës.

Më pas moderatori iu përgjigj: Mos Lul mos, nuk thashë gjë.

Edhe Partia Demokratike ka përgënjeshtruar akuzat se Basha është shpërngulur pa tërmetit.

Ndërkohë Bashkia e Tiranës nga ana tjetër deklaroi se banesa e kreut të PD, nuk ka pësuar dëmtime.

Shpërndaje
Share.

Komento