Theu arrestin shtëpiak/ Tifozi i Tiranës arrestohet për përleshjet para ndeshjes, në kërkim dy të tjerë

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Mbrëmjen e djeshme përpara nisjes së derbit të kryeqytetit mes Tiranës dhe Partizanit, tifozeritë e dy klube u  përfshinë në një përleshje të dhunshme.

U desh ndërhyrja e policisë, që të qetësohej situata.

Si pasojë e përleshjeve, disa tifozë mbetën të gjakosur.

Për aktet e dhunshme, janë proceduar 9 persona, ku njëri prej tyre është arrestuar, ndërsa dy të tjerë janë në kërkim.

Sipas policisë, i arrestuari është një 29-vjeçar me iniciale E.B., tifoz i Tiranës, i cili kishte thyer arrestin e shtëpisë.

Nga verifikimet rezulton se ky person ka prishur qetësinë publike dhe është konfliktuar me tifozët e Partizanit.

Të proceduarit janë:

– M. M., 22 vjeç, banues në Tiranë;

– A. M., 19 vjeç, banues në Tiranë;

– Th. B., 25 vjeç, banues në Tiranë;

– B. L., 46 vjeç, banues në Tiranë;

– G. Q., 28 vjeç, banues në Tiranë;

– E. B., 29 vjeç, banues në Tiranë;

Gjatë ndeshjes këto persona kanë hedhur në fushë mjete piroteknike.

Materialet proceduriale iu referuan Prokurorisë së Tiranës për veprime të mëtejshme.

Shpërndaje
Share.

Komento