Tërmeti i fuqishëm trondit fqinjin tonë, ja sa ishte magnituda…

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Një tërmet me madhësi 4.4 të shkallës Rihter ndodhi të shtunën në mbrëmje, pranë rajonit të Halkidiki-së në Greqi.

Sipas Institutit Gjeodinamik, epiqendra ishte e vendosur 22 km në Jug – Jugperëndim të Malit Athos dhe në një thellësi prej 22 km.

Tërmeti preku skajin Jugor të gadishullit të Malit Athos dhe majën Jugore të Sithonia.

Asnjë dëm nuk është raportuar deri më tani.

/GazetaReforma.com/

 

 

Shpërndaje
Share.

Komento