Sapo ishte kthyer nga varrimi i së ëmës, shqiptari humb jetën tragjikisht në SHBA

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Një ngjarje e rëndë raportohet të ketë ndodhur në SHBA, ku një shqiptar, 52-vjeçar, ka humbur jetën ditën e djeshme.

Bëhet fjalë për shtetasin e identifikuar si Nuri Kaloshi, i cili ishte duke drejtuar motorin e tij Kawasaki në rrugën ‘Franklin’, kur u godit nga një kamion plehrash.

Ai u dërgua menjëherë në Qendrën Mjekësore Universitare Hackensack por nuk arriti dot tu mbijetonte plagëve të marra, lajm ky i konfirmuar nga autoritetet e Qarkut të Bergen në SHBA.

Kloshit ishte nga Dibra dhe vetëm një javë më parë ai kishte qenë në Shqipëri, pasi kishte humbur nënën e tij.

Nuri Kaloshi ishte i apasionuar pas motorëve të shpejtë dhe nuk kishte shumë kohë që kishte marrë motorin ‘Kawasaki Ninja ZX -14’, i cili i mori jetën.

Nga ana tjetër, shoferi i kamionit që shkaktoi aksidentin, 51 vjeçari Jonathan Lacher ka bashkëpunuar me Policinë dhe ka qëndruar në vendin e ngjarjes, ndërsa duhet të përballet me Gjykatën për “drejtim mjeti të pakujdesshëm” dhe “mosrespektim i sinjalistikës rrugore”.

Shpërndaje
Share.

Komento