Rama i përgjigjet Bashës për vilën, i nxjerr videon me akuzat e Topallit

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas deklaratave të dhënë në emisionin “Opinion”, të kreut të opozitës Lulzim  Basha i cili tha se nuk ka asnjë vilë.

Në një video të postuar në Instagram kreu i qeverisë, ka vënë përballë deklaratave të Bashës ato të Jozefina Topallit që e akuzon kreun e PD se ka hyrë në politikë me një agjendë të pastër ekonomike personale.

Po që i ke i ke dhe s’ke veç ato, po këta nuk e kuptojnë që ty të takon të gënjesh, se nuk mund të luash me karakterin tënd”- shkruan Rama teksa poston videon.

Në një intervistë televizive, përballë gazetarëve, Basha u pyet, si qëndron e vërteta e tre vilave? Por Basha u justifikua duke thënë se ka hyrë i pasur në politikë dhe çdo pasuri e tij është e deklaruar.

“Jo nuk kam tre, kam katër, pesë, gjashtë!  Nga dita që kam hyrë në politikë, çdo pronë e imja është transparente. Çdo qindarkë e imja është e deklaruar. Kundërshtarët e kanë përdorur me cinizmë dhe ligësi.

Unë nuk kam hyrë si njeri i varfër në politikë, ama edhe ato që posedoj i kam vënë në mënyrë transparente, me dokumente të institucioneve ndërkombëtare ku kam punuar dhe të vendeve ku ka punuar ime shoqe”, është shprehur Basha.

/Gazetareforma.com/

Shpërndaje
Share.

Komento