Bëhet gati transferimi i Ozil te ekipi turk i Fenerbaçes

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Arsenal dhe Mesut Ozil janë afër përfundimit të parakohshëm të kontratës , dhe mesfushori pritet të bashkohet me Fenerbahce si futbollist i lirë me një marrëveshje tre e gjysmë vjeçare.

32-vjeçari, i cili është fituesi më i lartë i Arsenalit, nuk ka luajtur për Gunners që nga marsi pasi nuk ishte ftuar  nga menaxheri Mikel Arteta. Ozil nuk ishte regjistruar në skuadrat e Premier League dhe Europa League të Arsenalit këtë sezon dhe ka qenë i lirë të flasë me klube të tjera që nga fillimi i janarit për marrëveshjen e tij me Gunners që skadon në verë.

Ish-përfaqësuesi i Gjermanisë tani pritet të bashkohet me Fenerbahce gjatë afatit kalimtar të janarit, me klubin turk që shpreson të konfirmojë marrëveshjen në ditët në vijim. Në Twitter në fillim të kësaj jave, Ozil shprehu dëshirën e tij për të luajtur në Turqi dhe SH.B.A. para se të dilte në pension. Në përgjigje të një pyetje tjetër, ai shkroi:

“Nëse do të shkoja në Turqi, mund të shkoja vetëm në Fenerbahce. Unë jam rritur si një tifoz i Fenerbahce si fëmijë në Gjermani – çdo person gjermano-turk mbështet një ekip turk kur të rriten në Gjermani. Dhe imi ishte Fenerbahce. Fenerbahce është si Real Madrid në Spanjë. Klubi më i madh në vendin tim.”

Shpërndaje
Share.

Komento