Pushonin aty pasi punonin tokën me ullinj, digjet banesa e dy delvinjotëve

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Një banesë në Rusan të Delvinës, është përfshirë nga flakët.

Në banesë kalonin natën Jorgo Stavro dhe Aqi Gjini, pasi punonin tokën me ullinj.

Flakëve nuk iu shpëtuan as orenditë dhe as prodhimet artizanale.

Në total dëmi i një nate më parë është 8 milion lekë të vjetra.

Gjini dhe Stavro frikësohen se mos dikush do t’i rrezikojë hektarët me ullinj, ku çdo vit punësohen banorët e zonës.

Kjo nuk është hera e parë që ata përballen me ngjarje të tilla.

Në vitin 2018 në shtëpinë e tyre u vodh vaji. Për këtë ngjarje, Gjykata e Sarandës dënoi vetëm një nga bashkëautorët e vjedhjes.

Shpërndaje
Share.

Komento