- Reklamë -spot_img
13.5 C
Tirana
Faqja kryesoreAktualitetProtesta zhvendoset te Ministria e Brendshme, lyhen me bojë muret (foto)

Protesta zhvendoset te Ministria e Brendshme, lyhen me bojë muret (foto)

- Reklamë -spot_img

Protestuesit janë zhvendosur nga demonstrata përballë Kuvendit dhe të kryesuar nga kreu i PD-së, Lulzim Basha, kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi dhe ish-deputetët e tjerë të opozitës, ndodhen momentalisht përballë godinës së Ministrisë së Brendshme.

Me thirrjet “Lironi djemtë tanë”, protestuesit kanë rrethuar godinën e MB dhe kanë hedhur bojë ndaj këtij institucioni.

Sipas protestuesve, ata kanë ndaluar aty për të protestuar për personat që janë arrestuar pa të drejtë, sipas tyre, në protestat e mëparshme të opozitës.

- Reklamë -spot_img

Duhet lexuar

- Reklamë -spot_img

Artikuj te ngjashëm

- Reklamë -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutem shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj