Pronari ka ndërruar jetë 2 muaj më parë, banorët e pallatit në Durrës protestë para Bashkisë

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Banorët e një pallati në lagjen Nr.5 në Durrës kanë dalë në protestë para Bashkisë së Durrësit.

Pallati i tyre ndodhet prapa shkollës “Kushtrimi i Lirisë”.

Inspektorët i kanë vendosur shiritin pallatit dhe e kanë shpallur të pabanueshëm.

Banorët nuk kanë kujt t’i drejtohen, pasi pronari ka ndërruar jetë dy muaj më parë.

Në këtë pallat banojnë 60 familje, të cilët nuk e dinë se çdo të ndodhë me apartamentet e tyre.

Kujtojmë këtu se kryeministri Edi Rama ka paralajmëruar të gjithë ndërtuesit, që të riparojnë dëmet.

Kreu i qeverisë është shprehur, se kush i shmanget detyrimeve, do të përballet me pasojat ligjore.

Shpërndaje
Share.

Komento