Përgjimet e “Bild”, Peter Tiede i kundërpërgjigjet Ramës pasi e paditi

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Edhe pse kanë kaluar disa ditë nga publikimi i përgjimeve të “Bild”, kryeministri Edi Rama ka konfirmuar përmes një postimi në Tëitter se shumë shpejt nis procesi gjyqësor ndaj gazetës gjermane “Bild”.

Në audiopërgjimet e publikuara faktohet shitblerja e votave dhe manipulimi i proceseve zgjedhore në Shqipëri.

Rama ka shkruar, se prokurën ia ka dhënë avokatit gjerman, Matthias Prinz. I menjëhershëm ka qenë reagimi i Tiede i cili ka komentuar në postimin e Ramës.

Tiede ka pyetur Ramën se për çfarë e akuzon.

Tiede shkruan:

Përse më akuzoni mua? Më akuzoni për publikimin e përgjimeve reale?

Shpërndaje
Share.

Komento