Përfundon numërimi i votave për antarët e Këshillit Kombëtar të PD-së

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Përfundon procesi i numërimit të votave për anëtarët e Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike ku  mësohet se tashmë pritet rakordimi që të dalin rezultatet.
Ditën e djeshme të gjithë demokratët iu drejtuan kutive të votimit, ku votuan për 220 anëtarët e rinj të Këshillit Kombëtar.

Kujtojmë se dje u tërhoq nga gara zëdhënësja e ish-kryeministrit Sali Berisha, Erla Mëhilli.

Gjithashtu përpara se të realizohej votimi,  disa figura të njohura të politikës dhanë dorëheqjen nga kandidimi si ish-deputeti Keltis Kruja dhe funksionarët Edit Harxhi, Genti Minarolli, Edvin Kulluri, Valbona Mezini, Fabian Topollaj.

Raportohet se në përfundim të numërimit kanë votuar rreth 4750 delegatë, më shumë se 75 %.

Kreu i PD,  Lulzim Basha la jashte liste, Majlinda Bregun, Astrit Patozin, Genc Rulin dhe Ridvan Boden.

Shpërndaje
Share.

Komento