Pas Beratit edhe Elbasani proteston: “Po varfërohemi”

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Pas Beratit opozita e bashkuar ka organizuar një tjetër protestë në Elbasan.

Protestës i janë bashkuar banorë të zonave rurale dhe bashkive të tjera të këtij qarku.

Ata kanë bllokuar rrugën kombëtare në Papër. Me thirrje e parulla të shumta kundër qeverisë, ata kërkojnë punë e dinjitet.

Shumica e protestuesve shprehen se janë të papunë dhe në gjendje ekonomike të vështirë. Ata thonë se pavarësisht propagandës, qeveria nuk ka mbajtur asnjë premtim.

Taksat na i merr çdo ditë, por asnjë investim nuk na kthehet në mirëqenie për ne. Vjedhin djersën tonë. Gjendja ekonomike e familjeve është përkeqësuar. Ndjehemi te braktisur nga Qeveria. Nuk mbajti asnjë premtim. Çdo ditë e më shumë po varfërohemi.Të rinjtë po largohen nga Shqipëria, se nuk kanë punë dhe /bw

Shpërndaje
Share.

Komento