Një tjetër foshnje pozitive me koronavirus, foshnja 3 muajshe në Sarandë u infektua nga e ëma

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Në ditën e sotme Ministria e Shëndetësisë raportoi për 117 raste pozitive nga 500 testime të kryera për të dyshuar të prekur me COVID19.

Mes tyre edhe një rast në Sarandë, ku është prekur një foshnje 3muajshe. Mësohet se foshnja është e një 25 vjeçareje nga fshati Mursin i Sarandës e cila ka rezultuar pozitive me koronavirus të premten e kaluar.

Ndërkohë nënë e bijë për shkak të gjendjes së rënduar  janë nisur drejt spitalit Infektiv të Tiranës. Po ashtu drejt Tiranës është nisur edhe një efektiv policie që rezultoi pozitiv me COVID-19 të dielën.

Vetëm gjatë 24 orëve humbën jetën nga COVID-19 6 persona.Aktualisht në spitalin Infektiv dhe spitalin “Shefqet Ndroqi” po trajtohen 114 pacientë, 19 janë në terapi intensive dhe 3 pacientë janë të intubuar

Shpërndaje
Share.

Komento