Në kërkim ndërkombëtar, INTERPOL arreston 25-vjeçarin nga Durrësi

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Një 25-vjeçar është arrestuar ditën e sotme në Durrës. Ai rezultonte i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga drejtësia italiane. Ai kuzohet për “vjedhje me dhunë”.

Ndalimi u krye nga Strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Durrës, në bashkëpunim me Interpol Tirana dhe me Zyrën e Interforcës të Policisë italiane.

I riu shqiptar do të ekstradohet drejt Italisë, pasi ai është dënuar me 6 vjet e 10 muaj e 22 ditë burgim.

Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Durrës, për ndjekjen e veprimeve të mëtejshme.

Njoftimi i policisë:

Vijon puna për kapjen e persona të shpallur në kërkim ndërkombëtar.

Arrestohet një shtetas shqiptar me qëllim ekstradimi drejt Italisë, i dënuar me 6 vjet e 10 muaj e 22 ditë burgim, për kryerjen e veprës penale “Vjedhje me dhunë ”.

Strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Durrës, në bashkëpunim me Interpol Tirana dhe me Zyrën e Interforcës të Policisë italiane, pas informacioneve të marra dhe një pune të mirë organizuar, arrestuan përkohësisht me qëllim ekstradimi drejt Italisë shtetasin shqiptar të shpallur në kërkim ndërkombëtar:

R.T., 25 vjeç, banues në Durrës.

Shtetasi R.T., ishte i shpallur në kërkim ndërkombëtar pasi Gjykata Firences/Itali, më datë 29.09.2017, e ka dënuar me 6 vjet e 10 muaj e 22 ditë burgim për kryerjen e veprës penale ” Vjedhje me dhunë “.

Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Durrës për veprime të mëtejshme.

Shpërndaje
Share.

Komento