Ndërron jetë gazetari i mirënjohur Fatos Baxhaku

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Gazetari i mirënjohur shqiptar Fatos Baxhaku ka ndërruar jetë ditën e sotme, në mohën 55-vjeçare.

Kanë qenë miqtë dhe kolegët e tij ata që kanë dhënë lajmin e trishtë në rrjetet sociale për humbjen e tij.

Fatos Baxhaku është një ndër pionerët e medias së pavarur, i cili ka punuar edhe si professor i gazetarisë në universitetin e Elbasanit dhe Tiranës.

Shpërndaje
Share.

Komento