“Mos i besoni askujt, Alvin është akoma në kamp”/ Afrim Berisha reagon pas lajmit për lirimin e të birit

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ditën e djeshme në media qarkulloi lajmi se 11-vjeçari shqiptar, Alvin Berisha, ishte liruar nga kampi “Al-Hawl në Siri.

Mirëpo babai i tij, Afrim Berisha ka reaguar duke thënë, se nuk ka asgjë të vërtetë.

Ai u është përgjigjur në rrjetet sociale interesit të komentuesve, pasi kjo histori ka prekur milion njerëz si në Itali dhe në Shqipëri.

Babai i Alvinit thotë se i biri është në kamp e po vuan atje akoma.

“Nuk është e vërtetë që Alvin është jashtë kampit. Alvin është akoma në kamp. Mos jepni lajme të kota, ok, shumë faleminderit”, shkruan Afrim Berisha.

“Vëllezër, motra, nëna e baballarë, miq e shok, mos i besoni kujt për lajmin që u dha, nuk është i vërtetë, prisni nga unë, jam duke u marrë me letra akoma, ju përshëndes nga larg shumë, faleminderit, zoti ju rujtë”, vijon më tej babai i Alvinit.

Afrim Berisha mundi të takonte të birin vetëm pas 5 vitesh.

Ai u dërgua në Siri nga nëna e tij, Valbona Berisha, kur ishte vetëm 6 vjeç.

Alvini është dëmtuar në këmbë si pasojë e një shpërthimi dhe ka probleme në të ecur.

Shpërndaje
Share.

Komento