Me maska dhe të armatosur, forca të shumta policie zbarkojnë te “Ora News”

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Forca të shumta policore kanë mbërritur në  ambientet e televizionit “Ora News” .Të veshura  me armë,dhe maska  duket se kanë marrë nën kontroll situatën pas njoftimit të SPAK për sekuestrimin e pasurive të  biznesmenit Ylli Ndroqi.

Siç raporton edhe FawNews në pjesën  e jashtme të ambienteve janë instaluar trupa të shumta policore dhe mjete të tyre që kanë rrethuar gjithë zonën ndërkohë mësohet se oficerët e policisë Gjyqësore kanë mbërritur në ambientet të televizionit. Kjo për të vënë në zbatim urdhrin e dalë nga GJKKO.

Pavarësisht se në njoftimin e SPAK thuhej se bizneset ku është pronar apo bashkëpronar Ndroqi do vijojnë të aktivitetin e tyre të administruara nga Agjencia për Administrimin e Pasurive të Sekuestruara dhe të Konfiskuara, imazhe të tilla nuk ishin parë më herët në vendin tonë ndaj një mediaje.

Ndërkohë kujtojmë se ditën e sotme Gjykata e Posaçme Kundër Korrupsionit ka vendosur seksuestro të 26 pasurive të Ylli Ndroqit bazuar në dyshimet e lindura pas hetimit pasuror nga SPAK, se ky i fundit rezulton të ketë qenë i përfshirë në veprimtari kriminale.

Sipas SPAK, Ndroqi rezulton të ketë qenë i arrestuar për trafik ndërkombëtar të lëndëve narkotike bashkë me 7 persona të tjerë, gjatë një operacioni të kryer në Stamboll në vitin 1998, kur Ndroqi paraqitej me emrin Xhemail Pasmaçiu.

Shpërndaje
Share.

Komento