Kruja një nga zonat më të prekura, 3 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kruja vijon të mbetet një nga zonat më të prekura nga pandemia Covid-19. Mësohet se gjatë 24 orëve të fundit, kanë rezultuar pozitivë tre persona me koronavirus.

Besohet se janë raste kontaktesh të personave që janë infektuar më herët.

Deri dje u konfirmuan pozitivë me koronavirus 981 qytetarë në të gjithë vendin. Prej të cilëve rreth 79% janë shëruar.

Ndërsa ende aktivë për pandeminë mbeten janë 173 persona kryesisht ne Tiranë, Durrës Krujë, Shkodër.

Prej fillimit të epidemisë janë kryer mbi 14 mijë testime molekulare dhe serologjike.

Shpërndaje
Share.

Komento