Iu shmang kontrollit në port, i riu shqiptar kapet me 1.1 kg kokainë në Greqi

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Një 26-vjeçar shqiptar është kapur ditën e sotme me 1.1 kg  kokainë në Greqi. Ai ka tentuar t’i shmangej kontrollit në port por nuk ia ka dalë me sukses.

I riu u pikas nga autoritetet greke, i cili madje ka tentuar të largohej me shpejtësi me makinën e tij. Plan ii tij ka dështuar pasi ka goditur edhe një mjet i cili ishte para tij.

26-vjeçari shqiptar në mjet, së bashku me shokun e tij 29-vjeçar. Policia ka ushtruar kontroll në mjetin e dy të rinjve dhe ka sekuestruar 1.1 kg kokainë. Pas këtij kontrolli, policia ka ushtruar kontroll edhe në banesat e tyre në Kavala, ku kanë gjetur edhe 3 pako të tjera me kokainë.

Tashmë shqiptari dhe shoku i tij janë arrestuar nga drejtësia greke, të cilët do të përballen me akuzat për “trafikim të lëndëve narkotike” dhe “kundërshtim i forcave të rendit”.

Shpërndaje
Share.

Komento