Grabitja e 250 mln lekëve: Si vëllai dhe i dashuri i spikeres ndoqën biznesmenin me precedent penale

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ditën e sotme, me anë të një njoftimi për shtyp, Policia njoftoi se dy persona kanë rënë në pranga, pasi akuzohen se i kanë vjedhur një personi në një makinë një shumë të madhe lekësh.

Blutë bëjnë me dije se në kuadër të operacionit të koduar “Kombinacioni”, u bë arrestimi në flagrancë i tyre në qytetin e Fierit, konkretisht i shtetasit me inicialet D. H., 27 vjeç, banues në Tiranë, i dënuar më parë për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e lëndëve narkotike” si dhe i shtetasit me inicialet G. K. 44 vjeç, banues në Tiranë; i dënuar më parë për veprën penale “Vjedhje”.

LEXO: Vodhën 175 milionë lekë dhe 50 mijë franga brenda “Range Rover-it”, arrestohen 2 autorët

Së fundmi, janë zbardhur identitetet e grabitësve dhe biznesmenit, të përfshirë në ngjarje.

Sipas Dosja.al biznesmeni është Flamur Behi, pronar i shumë fabrikave dhe bizneseve, ndër të tjera edhe i një fabrike cigaresh, i cili merret me import, eksport, tregtim cigaresh dhe artikujsh të ndryshme.

Po kështu ai është edhe pronar i disa kompanive ndërtimit dhe njihet edhe si person me precedent penal në fushën e narkotikëve, vjedhjeve dhe prostitucionit.

Kurse, dy të arrestuarit janë Donald Hoxha bashkë me Gentian Kanen.

Donald Hoxha është vëllai i spikeres së Zjarr Tv-së, Greta Hoxha, ndërsa, Gentian Kane është i dashuri i saj.

Greta Hoxha

 

Shpërndaje
Share.

Komento