I prenë fytin dhe e hodhën në kanal, arrestohen 2 autorët e vrasjes së djeshme në Fier

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Një ngjarje e rëndë ndodhi mëngjesin e djeshëm në fshatin Sulaj të Fierit. Një 23-vjeçar nga Tropoja u gjet i pajetë në vendin e quajtur  “Kthesa e Hamilit” në fshatin Sulaj të Fierit.

I riu është identifikuar si Florian Selimi. Mësohet se viktima ishte nga Tropoja dhe kishte ardhur vitet e fundit në fshatin Sulaj të Fierit.

Ditën e sotme policia ka njoftuar se ka arrestuar dy autorët e krimit që tronditi dje Fierin. Policisë, autorët janë K.M., 20 vjeç dhe S.S., 26 vjeç, të dy banues në fshatin Sulaj.

23 vjeçari, Florian Selimi u gjet mëngjesin e djeshëm i pajetë në një kanal, në fshatin Sulaj të Fierit.

I riu kishte plagë në fyt që ishin shkaktuar nga thika, ndërkohë që afër trupit të tij, u gjet edhe makina me kofando të hapur dhe rrotë të hequr.

Mendohet që vrasja e tij ka ardhur pas një sherri për motive të dobta me autorët. Këta të fundit ende nuk kanë dhënë dëshminë e tyre për të zbardhur edhe shkaqet e ngjarjes së rëndë ku humbi jetën një 23-vjeçar.

Shpërndaje
Share.

Komento