Helmohen dy nxënës në Bulqizë, 12-vjeçarja me urgjencë drejt Traumës

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Dy nxënës të shkollës 9-vjeçare “Godvi” në Bulqizë janë helmuar.

Sipas të dhënave të para, bëhet fjalë për një vajzë dhe një djalë të moshës 12 vjeç.

Për shkak të gjendjes delikate, mësohet se vajza është nisur drejt Traumës në Tiranë.

Nxënësit kanë ndjerë dhimbje koke, më pas kanë shfaqur të vjella dhe marrje mendsh.

Dyshohet se shkak për helmimin është bërë tymi i kaldajës.

Shpërndaje
Share.

Komento