Futbollisti shqiptar bëhet baba për herë të dytë, zbulon gjininë e bebit në mënyrën më të bukur

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Futbollisti shqiptar që luan me kombëtaren e Zvicrës, Granit Xhaka do të bëhet baba për herë të dytë. Ka qenë vetë futbollisti ai që e ka zbuluar lajmin përmes një postimi në Instagram.

Përmes një fotoje mjaft të ëmbël, Graniti dhe bashkëshortja e tij Leonita kanë zbuluar edhe gjininë e fëmijës së dytë që presin së bashku.

Xhaka dhe Leonita kanë postuar foto ku janë duke pozuar para pasqyrës teksa vajza e tyre e parë, Ayna puthte barkun e rrumbullakosur të së ëmës. Shumë shpejt, Leonita e Graniti kanë zbuluar edhe gjininë e fëmijës. Nga postimi i tyre kuptohet se për herë të dytë ata do të bëhn prindër të një vajze dhe  vogëlushja  Ayana do të bëhet me motër.

Leonita e zbuloi gjininë përrmes disa biskotave rozë ku shkruhet se bebi është vajzë.  Madje një prej biskotave shkruhej “Motra e madhe Ayana “Familja jonë po rritet, mezi po presim të të takojmë”-shkruan  Xhaka në postim.

Futbollisti i Zvicrës me origjinë shqiptare luan prej vitit 2016 me klubin anglez të Arsenalit. Mesfushori mban shiritin e kapitenit me ekipin loninez, po ashtu edhe me kombëtaren e Zvicrës. Ai ka shënuar 13 gola për Arsenalin në 185 paraqitje duke qenë një pikë kryesore në mesfushën e skuadrës së tij.

Shpërndaje
Share.

Komento