fbpx

Fernandes ende nuk ka hequr dorë nga titulli i Premier League: Gjithçka është e mundur

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Bruno Fernandes ka insistuar se ai nuk ka hequr dorë ende nga titulli i Premier League pasi Manchester United përpiqet të “fitojë gjithçka”. United është renditur i dyti me tetë ndeshje të mbetura për të luajtur, me Ole Gunnar Solskjaer në garë për të dhënë përfundimin më të lartë të klubit në epokën pas Sir Alex Ferguson.

Konsensusi i përgjithshëm midis tifozëve dhe ekspertëve është që Djajtë e Kuq do të humbasin titullin pasi Manchester City i duhen vetëm 11 pikë të tjera për të ngritur trofeun, por Fernandes ende nuk pranon të pranojë humbjen ndaj rivalëve të tyre.

“Për ne, kjo ka të bëjë me përmirësimin si skuadër,” tha mesfushori portugez për talkSPORT.

“Sigurisht që ne duam të fitojmë trofe, ne duam të fitojmë gjithçka në të cilën jemi përfshirë. Për momentin, ne nuk jemi në atë nivel këtë sezon. Ne kemi humbur shumë ndeshje. Ne kemi humbur ndeshje që nuk presim t’i humbasim dhe kemi humbur shumë pikë në shtëpi dhe jashtë forma jonë është me të vërtetë, me të vërtetë e ndryshme. Nuk mbaj mend nëse kemi humbur një ndeshje larg në kampionat. Ne jemi duke u përmirësuar dhe ky sezon nuk ka përfunduar. Derisa nuk është e mundur matematikisht, duhet të besoni. Kështu që kur të shoh se nuk është e mundur të kapet City, unë do ta harroj kampionatin. ”

United doli nga Kupa Carabao në fazën gjysmë-finale në duart e City para se të humbte ndaj Leicester City në çerekfinalet e Kupës FA, por ende mund të marrë një trofe në garën kontinentale.

Shpërndaje
Share.

Komento