E rrëmbyen me makinë, tre persona dhunojnë 16-vjeçarin në Durrës për një vajzë

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Një 16-vjeçar është rrëmbyer me makinë dhe është dhunuar nga tre shtetas mesditën e së hënës në qytetin e Durrësit.

Pas sinjalizimeve, policia e qyetetit bregdetar ka ndërhyrë për të bërë të mundur lirimin e të miturit, si dhe arrestimin e tre pengmarrësve dhe dhunuesëve të tij.

Bëhet fjalë për F. D. (K.), 32 vjeç, banues në Lezhë. i kërkuar pasi ishte dënuar me një vit burg për “Futje dhe mbajtje të sendeve të ndaluara në IEVP” si dhe  A. P., 35 vjeç dhe A. H., 33 vjeç, banues në Laç.

Ngjarja ka ndodhur në lagjen nr.16 në Durrës ku 16-vjeçari, pasi është marrë me forcë në brendësi të një makine “Audi”, është dhunuar nga tre të arrestuarit.

Shkak për ngjarjen mësohet se janë bërë motive të dobëta, që përfshijnë një vajzë.

Materialet i kanë kaluar Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprën penale “Heqja e paligjshme e lirisë, kryer në bashkëpunim”.

Shpërndaje
Share.

Komento